Hledáte, jak efektivně vyčistit zpevněné plochy od náletových dřevin a mechu? Nebo potřebujete vyčistit místa kolem zídek, obrubníků a koryt? A máte křovinořez? 

Máme pro vás nástroj, který tyto problémy vyřeší a učiní váš křovinořez ještě multifunkčnější. 

Tam kde si s bežnou strunou nebo nožem už neporadíte, nastupuje drátěný kartáč na křovinořez! Nesmlouvavý protivník náletových dřevin, odolného plevele a mechu na špatně dostupných místech. 

Kvalitní ocelový kartáč, od největší evropské kartáčovny SIT,  je vyrobený z ocelových snopců. Ty jsou nejprve provlečeny ocelovým tělem, přehnuty, smotány do pevných copánků. Nakonec stlačeny tělem tak, aby drát nemohl vypadnout.  

Co kartáč na křovinořez dokáže? 

Poseká a tím odstraní veškerý plevel a nežádoucí rostliny nebo mechový porost z cest a zpevněných povrchů. Jeho hlavní účinnost je především okolo obrubníků a betonových zídek, tam kde se běžná struna rychle usekne a nůž může být nebezpečný. 

Velmi dobře jím vyčistíte zarostlá a zanesená odvodňovací koryta u cest a mostů. Vyřeší i nežádoucí souvislý mechový porost u splavů, na dlážděných a asfaltových plochách s vyšší vlhkostí. Kartáč seká opravdu snadno a rychle. A poradí si i s pevnějšími náletovými rostlinami. 

Kupte kartáč na křovinořez v e-shopu 

Jaro se blíží, je čas připravit na práci na zahradě i na údržbu kolem domu. Není na co čekat. 

Pro koho je vhodný?

Kartáč do křovinořezu SIT můžete používat při péči o vaši zahradu a okolí domu.
Vhodný je však také pro firmy provádějící údržbu měst, obcí, silnic i tratí.  

Jak na práci s kartáčem a na co si dát pozor? 

Na začátek je třeba říci, že si musíte chvíli zvykat. Hlavně na silný záběr kartáče. Je potřeba jít vždy proti otáčkám kartáče jinak s vámi křovinořez “škubne”. Jakmile si zvyknete, při jakých otáčkách se Vám nejlépe pracuje a jak se křovinořez chová, jde práce pěkně rychle od ruky. Ve většině případů stačí poloviční otáčky (tzn. i nízkou hlučnost při práci) a veškerý plevel krásně mizí.

Určitě to také znáte, při práci kolem obrubníků, stěn nebo rohů zídek bývá spotřeba struny skutečně velká. Tady strunu měnit nemusíte a nic vás nezdržuje. Kartáč jsme vyzkoušeli i v terénu, kde roste svízel přítula (velmi lepivá rostlina), se kterou si hravě poradil.

Pár velmi důležitých informací pro práci s kartáčem na křovinořez

Při práci s kartáčem používejte vždy ochranné a bezpečnostní pomůcky (brýle, rukavice, pevné boty, dlouhé kalhoty).
Vždy použijte krycí plachtu, pokud se pohybujete na veřejném prostranství, kde je pravděpodobný pohyb osob, zvířat aut apod.

Tipy na prodloužení životnosti kartáče
  • Při práci s kartáčem platí jednoduché pravidlo, čím méně vynaložené síly, tím snadnější manipulace s křovinořezem a nižší opotřebení kartáče.
  • Odstraňování souvislého plevele podél zídek, silnic a obrubníků, jde rychleji, snadněji a efektivněji při konstantním pohybu po směru točení kartáče (obvykle proti hodinovým ručičkám).
  • Odstraňujete-li jednotlivě rostlý odolný plevel podél zídek či patníků, stačí lehký dotyk kolmo na kmínku nepoddajné rostliny, případně lehké podseknutí po směru točení kotouče.

Tip na závěrečný uklid 

Zvládnete to snadno se smetákem, který má štětiny z pomosazené oceli a dokáže rychle odstranit posekanou trávu po práci s vyžínačem. Tento smeták můžete použít i pro samotné odstranění nečistot z asfaltu či chodníků. Jednoduše se zbavíte mechu i menších plevelů nebo usazeného štěrku u obrubníků (posypový materiál ze zimního období).

Objednejte si zametací kartáč z pomosazená ocel

ocelový smeták

Snadná montáž 

Kartáč lze použít pro standardní křovinořezy. Montáž kartáče je díky adaptéru, podložce a matici (šroubu) velmi snadná. 

montáž kartáče na křovinořez   montáž kartáče na křovinořez 2   montáž kartáč na křovinořez 3

Nakupte kartáč na křovinořez v e-shopu

Brno a Praha

Brno a Praha

Na našich pobočkách v Praze a Brně Vám zboží rádi předvedeme i prodáme.

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu