Jádrové vrtáky Karnasch pro dokonalý profesionální výsledek 

Jádrové vrtáky byly prvotně vyrobeny jako speciální nástroj na vrtání kovových materiálů pro magnetické vrtačky. Spolu s těmito lehce přenosnými stroji se staly revolučním nástrojem pro jednoduché a rychlé vrtání otvorů na ocelových konstrukcích a na těžko dostupných místech.

Postupně našly tyto stroje a nástroje využití i v dílnách a výrobách, kde ulehčily vrtání velkých a těžkých kovových dílů bez nutnosti jejich přesunu pomocí jeřábů. Jádrové vrtáky se také staly velkým pomocníkem při vrtání složitých materiálů, například kolejnic.

Jak funguje jádrový vrták a na jaké materiály ho použít

Systém jádrových vrtáků spočívá v odvrtávání pouhého mezikruží, čímž se šetří čas nutný pro odvrtání plného materiálu, což je běžné u spirálových vrtáků. Díky tomuto způsobu vrtání je možno přesazovat otvory, čehož spirálovým vrtákem nelze docílit.

Jádrové vrtáky prošly v posledních letech výraznými technickými změnami. V současné době existují různé jádrové vrtáky, které se liší nejen základním materiálem, ale i typem broušení zubů a upínací stopkou. Vrtáky tak vyhoví vrtání rozličných materiálů od dřeva, přes umělé hmoty až po nejtvrdší kovy a vyhoví různým upínacím systémům strojů.

Německý výrobce Karnasch dodává do celého světa

Jednou z vůdčích firem v oboru jádrových vrtáků je německá firma Dietrich Karnasch Sägen- und Schneidwerkzeug GmbH, která pod značkou Karnasch Germany vyrábí nejširší sortiment jádrových vrtáků na světě.

Celý výrobní program značky Karnash Germany zahrnuje několik řad vrtáků. Silver line, Gold line, Blue line, Hard line, Rail line, Drill line, Mini line jsou řady jádrových vrtáku Karnasch, které umožní vybrat si odpovídající nástroj dle materiálu a stroje od pr. 10 mm – 150 mm až do hloubky vrtání 110 mm.

Jádrové vrtáky Karnasch Germany se odlišují od konkurenčních tím, že již základní řada Silver line je v provedení ze speciální XE oceli s postupným tvrzením, které dává vrtákům extrémní tvrdost na břitech a zajišťuje houževnatost těla. Tyto vlastnosti nenabízí materiál HSS obohacený kobaltem. Čím více kobaltu, tím je nástroj křehčí. U vyšších řad jádrových vrtáků Karnasch Germany se dále setkáte s více vícevrstvým povlakováním, práškovou ocelí, vysoce kvalitními karbidy s nejjemnějším zrnem a dvou či více-břitou geometrií.

Korunkové vrtáky s rychloupínáním

Samostatnou kapitolou v nabídce Karnasch Germany jsou tzv. korunkové vrtákykteré se stávají stále více používaným nástrojem. Řady Easy cut, Heavy duty a Allround zahrnují nástroje s karbidovými destičkami jež lze díky rychlo- upínacímu výměnnému systému jednoduše přizpůsobit různým typům strojů, od ručních vrtaček, přes magnetické vrtačky po sloupové či radiální vrtací centra. Škála upínání korun je od stopky pr. 10 mm a 13 mm, SDS – Plus, MK2, MK3, weldo 19 a 32 mm. Jejich využití je tak nekonečné. Dle upnutí se pak dále volí mezi použitím středícího trnu nebo vrtáku.

Sortiment Karnasch Germany zahrnuje také nabídku upínacích kuželů se systémem pro vnitřní chlazení i bez, s klasickým nebo rychloupínacím systémem nástrojů.

Testovali jsme jádrové vrtáky

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu