Pečovat o plasty v interiéru auta nebo o plastový nábytek se vyplatí

Plast je materiál moderní doby. Najdeme ho všude v interiéru v domácnostech jako designový doplněk nebo v kuchyni jako praktického pomocníka. I venku se plast osvědčil a ve většině zahrad kraluje plastový nábytek. U aut a motorek se plast stal nedílnou součástí vybavení. Aby zůstaly plasty dlouho pěkné, je potřeba o ně pečovat. UV záření a mráz jsou největší nepřátelé především pro venkovní plasty. Nejen že plast zrtácí barvu, ale křehne a láme se. U plastů se opravdu vyplátí čistit, leštit, chránit. Správnou údržbou výrazně prodloužíte životnost plastu. především u plastů, které tráví většinu času venku na slunci nebo v mrazu.

Jak správně pečovat o plast?

V první řadě se vyplatí pravidelně plast čistit. Především oblíbené bílé plasty mají tendenci celkem rychle ztratit na své kráse a šednou. Barevné plastové židličky a stolky zase rády vyblednou. Určitě nedoporučujeme používat hrubší přípravky, různé pískové čističe a podobně. Ty většinou povrch poškrábou a naruší vnější vrstvu. Škrábance nevypadají dobře a navíc dojde k rychlejší degradaci materiálu.

Určitě byste neměly zapomenout po vyčištění použít ochrannou emulzi, která na povrchu vytvoří vrstvu, která plast chrání právě před UV zářením, mrazem a agresivním ptačím trusem, ale i mastnými zbytky jídla.

Co doporučujeme?

Starat se o plastový nábytek pravidelně a rozhodně zvolit správné přípravky.

Pravidelné čištění

Pro pravidelné rychlé a účinné čištění doporučujeme zvolit z naší řady Autosol tekutý čistič Plastic Cleaner, který plast vyčistí, oživý a prodlouží jeho životnost. Čistič je v praktickém balení ve spreji, nanášení je jednoduché. Přípravek před použitím protřepejte a nastříkejte na plastové povrchy ze vzdálenosti cca 10 cm. Následně setřete utěrkou z mikrovlákna krouživým pohybem špínu z povrchu.

 

Podívejte se, jak jsme čistili plastovou židličku přípravkem Plastic Cleaner

Ochrana plastu

Pro dlouhodobou ochranu plastového povrchu doporučujeme použít emulzi na plasty, z našich přípravků jde o Plastic Care. Tato jemná ochranná emulze v praktickém balení s rozstřikovačem chrání proti popraskání a zašednutí povrchu. Čistí plast do hloubky a obnovuje jeho lesk a zároveň materiál konzervuje.

Škrábance na plastu

Škrábance na plastu se objeví, ani nevíte jak. A to přestože se o plasty staráte pečlivě. Na lehké škrábance doporučujeme vyzkoušet pastu na plast Plastic Cleaner. Čistí jemně a do hloubky a zaceluje škrábance.  

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu