Řešíte jak vyčistit zpevněné plochy od náletových dřevin a mechu?  Nebo nevíte jak vyčistit místa kolem zídek, obrubníků a koryt? A máte křovinořez?

Tak my máme pro vás nový nástroj, který tyto problémy vyřeší a učiní váš křovinořez ještě multifunkčnější. 

Tam kde si s bežnou strunou nebo nožem už neporadíte nastupuje

Drátěný kartáč do křovinořezu - Nesmlouvavý protivník náletových dřevin, odolného plevele a mechu na špatně dostupných místech. 

Kvalitní ocelový kartáč od největší evropské kartáčovny SIT.

Vyrobený z ocelových snopců, které jsou nejprve provlečeny ocelovým tělem, přehnuty, smotány do pevných copánků a nakonec stlačeny tělem tak, aby drát nemohl vypadnout.

Kartáč do křovinořezu

Co kartáč do křovinořezu dokáže? 

Poseká a tím odstraní veškerý plevel a nežádoucí rostliny nebo mechový porost z cest a zpevněných povrchů. Jeho hlavní účinnost je především okolo obrubníků a betonových zídek, tam kde se běžná struna rychle usekne a nůž může být nebezpečný. 
Velmi dobře jím vyčistíte zarostlá a zanesená odvodňovací koryta u cest a mostů. Vyřeší i nežádoucí souvislý mechový porost u splavů, na dlážděných a asfaltových plochách s vyšší vlhkostí. Kartáč seká opravdu snadno a rychle a poradí si i s pevnějšími náletovými rostlinami. 

Pro koho je vhodný?

Kartáč do křovinořezu SIT můžete používat při péči o vaši zahradu a okolí domu. Vhodný je však také pro firmy provádějící údržbu měst, obcí, silnic i tratí.  

Jak na práci s kartáčem a na co si dát pozor? 

Na začátek je třeba říci, že si musíte chvíli zvykat. Hlavně na silný záběr kartáče. Je potřeba jít vždy proti otáčkám kartáče jinak s vámi křovinořez “škubne”. Jakmile si zvyknete, při jakých otáčkách se Vám nejlépe pracuje a jak se křovinořez chová, jde práce pěkně rychle od ruky. Ve většině případů stačí poloviční otáčky (tzn. i nízkou hlučnost při práci) a veškerý plevel krásně mizí. Určitě to také znáte, při práci kolem obrubníků, stěn nebo rohů zídek bývá spotřeba struny skutečně velká. Tady strunu měnit nemusíte a nic vás nezdržuje. Kartáč jsme vyzkoušeli i v terénu, kde roste Svízel přítula (velmi lepivá rostlina), se kterou si hravě poradil.

Pár velmi důležitých informací pro práci s kartáčem do křovinořezu.  

Při práci s kartáčem používejte vždy ochranné a bezpečnostní pomůcky (brýle, rukavice, pevné boty, dlouhé kalhoty) Vždy použijte krycí plachtu ­ pokud se pohybujete na veřejném prostranství, kde je pravděpodobný pohyb osob, zvířat aut a pod.).

Tip na závěrečný uklid 

Zvládnete to snadno se smetákem, který má štětiny z pomosazené oceli a dokáže rychle odstranit posekanou trávu po práci s vyžínačem. Tento smeták můžete použít i pro samotné odstranění nečistot z asfaltu či chodníků. Jednoduše se zbavíte mechu i menších plevelů nebo usazeného štěrku u obrubníků (posypový materiál ze zimního období).

Snadná montáž 

Kartáč lze použít pro standardní křovinořezy. Montáž kartáče je díky adaptéru, podložce a matici (šroubu) velmi snadná.

Likvidace plevele kolem obrubníku:

Čištění spár mezi panely:

Snadná montáž kartáře do křovinořezu:

Brno a Praha

Brno a Praha

Na našich pobočkách v Praze a Brně Vám zboží rádi předvedeme i prodáme.

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu