Jak se správně starat o jízdní kolo?

Ať jezdíte na kole denně nebo jste víkendový maratonec nebo na kolo sednete pouze z praktických důvodů, údržba kola vás tak jako tak nemine. A je rozumné začít s údržbou kola hned, nečekat až se něco pokazí nebo na roční servisování.

Kladete si otázku: "Co znamená se dobře starat o kolo a jestli je rozdíl mezi horským, trekovým, městským kolem a silničkou?" Mezi různými typy kol je zaručeně rozdíl. Když si pořizujete kolo, víte, jestli budete zdolávat lesní cesty nebo jestli budete jezdit po asfaltu. Pokud chcete pohodlí zvolíte městské kolo nebo dokonce elektrokolo. Při údržbě kola ale zase tak velké rozdíly nejsou.

Čemu věnovat pozornost při údržbě jízdního kola

Čištění rámu, mazání řetězu, dofouknutí duší to platí pro všechny kola. Pokud máte odpruženou vidlici nebo tlumiče, tak je potřeba jim věnovat pozornost, čistit a mazat. To znamená při mytí kola odstranit bláto, které se zde mohlo nalepit nebo hadrem otřít prach, který se usazuje na vidlici. 

Mytí jízdního kola bez vody

Pro pravidelnou údržbu nebo lehce špinavé kolo je ideální čistič pro mytí bez vody Bike Waterless Cleaner. Mytí bez vody oceníte, když přijedete z projížďky nebo z práce a kolo potřebujete zaparkovat na balkóně a nechcete rozvést špínu po celém bytě. Už název napovídá, že nepotřebujete k mytí vodu, stačí čistič nanést na kolo a špínu setřít.

Použití je snadné:

  • Hrubou špínu omeťte z kola kartáčem.
  • Čistič před použitím protřepejte.
  • Pak nastříkáte přípravek ve spreji na celé kolo (vynechte brzdové kotouče) a špínu setřete hadříkem.

Přípravek je speciálně vyvinutý tak, že obalí částečky nečistot a díky tomu při setření nepoškrábete lak.

Klasická údržba kola s vodou

Na opravdu špinavé a zablácené kolo doporučujeme použít Bike Power Cleaner. Zabahněné a pořádně špinavé kolo je jednodušší opláchnout nejdřív vodou, hadicí nebo wapkou. 

Správný postup čištění:

  • Kolo opláchněte vodou (hadicí, wapkou).
  • Přípravek před použitím protřepejte.
  • Nastříkejte čistič na kolo a hadříkem setřete špínu.
  • Na závěr kolo můžete ještě jednou omýt.

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu