Jak vybrat dokonalý kartáč ideální pro váš projekt

Existuje nekonečné množství aplikací a způsobů použití kartáčů. Bohužel zatím neexistuje žádný „zázračný“ kartáč použitelný pro všechny aplikace. Ale správný výběr konstrukčních proměnných vede k volbě takového technického kartáče, který bude co nejlépe odpovídat vašim specifickým požadavkům na povrchovou úpravu.

Správně zvolený kartáč vám pomůže docílit efektivně perfektního výsledku za kratší dobu a s menším úsilím. A v konečné součtu i s menšími náklady. Pokud vyberete pro povrchovou úpravu vhodný kartáč, ušetříte si čas, energii potřebnou k práci a taky u většiny případů i peníze.

Jak je možné ušetřit?

Například pokud vybere správný materiál a hustotu vlákna potřebný pro daný povrch, vydrží vám kartáč déle a nespotřebujete jich tolik. Nebo správně zvolený tvar a rozměr kartáče ušetří čas při opracování velkého povrhu a pro detail malé plochy bude určitě lepší menší průměr nebo kratší délka kartáče. 

Jak být efektivní a vybrat správný kartáč?

Ze zkušeností víme, které parametry jsou pro výkon kartáče stěžejní. Jde o 8 proměnných, které lze chápat jako 8 po sobě následujících kroků. Ty vás navigují k volbě co nejvhodnějšího kartáče. Každý uživatel musí tyto kroky při výběru kartáče analyzovat s ohledem na omezení a zvláštnosti svého projektu (druh povrchu a typ povrchové úpravy) a způsob práce (například použité elektrické nářadí nebo pohon či stacionární stroj).

8 základních parametrů, které vám pomůžou při výběru kartáče:

  1. Materiál určený k úpravě
  2. Tvar kartáče
  3. Rozměry kartáče
  4. Průměr vlákna
  5. Typ vlákna
  6. Hustota vláken
  7. Přesah
  8. Výkon, rychlost a přítlak

V našem Rádci se postupně věnujeme všem parametrům. 

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu