Krok za krokem k čistému autu

Chcete, aby vaše auto vypadalo dlouho dobře, lesklo se a bylo bez škrábanců? To není sen. Udělejte si svůj rituál. Pravidelnou údržbu kapoty automobilu, laku, plastu a skel zvládnete do hodinky. Doporučujeme alespoň jednou za měsíc věnovat autu pozornost.

Samozřejmě délka údržby záleží na spoustě věcí. Majitelé malých vozů se nadřou o něco míň než řidiči offroadů. Rozdíl je taky, jestli parkujete venku nebo v garáži. Jak často a kde jezdíte. Pokud brázdíte terénem po polních cestách, bude potřeba autu věnovat víc času, než když vyrazíte jednou za týden na nákup. Jednotlivé kroky při údržbě automobilu jsou ovšem stejné pro všechny vozy.

KROK 1 - Ruční mytí exteriéru auta

Než začnete automobil drhnout, kartáčovat a leštit, omyjte kapotu a celé auto vodou tlakovou hadicí nebo wapkou. Samozřejmě můžete zajet do myčky, která většinu práce udělá za vás. Ale ani u sebelepší mycí linky se nevyhnete mikrotrhlinám na laku auta. A to z dlouhodobého pohledu není vhodná údržba.

KROK 2 - Odstranění trusu / pryskyřice / polétavé rzi

Zaschlých zbytků hmyzu a trusu od ptáků není lehké se zbavit pouhým autošamponem bez velkého drhnutí. Stejně tak je to i s polétavou rzí.  A pokud parkujete pod stromy nebo u lesa, tak se vaší karosérii nevyhne ani pryskyřice. Proto doporučujeme před celkovým mytím kapoty aplikovat na postižená místa speciální přípravky a nechat je na povrchu chvíli působit. Aplikace čisticích přípravků není náročná díky praktickému balení s rozprašovačem. 

Insect Remover

Na odstranění hmyzu

Dokonale odstraní hmyz. Poradí si i s velkými olejovými skvrnami a další nečistotou na skle, laku nebo chromu. Přípravek je ve spreji.

Airborne Rust Remover

Odstranění polétavé rzi

Vysoce účinný a šetrný čistič k odstranění polétavé rzi na lakovaném i nelakovaném povrchu. Je šetrný a nenarušuje strukturu laku. Přípravek je ve spreji. 

Tree Resin Remover

Odstranění pryskyřice

Dokonale odstraní pryskyřici, pyl a nečistoty podobných konzistencí z laku, plastu, kovu i skla. Přípravek je ve spreji. 

Krok 3 - Mytí autošamponem 

V předchozím kroku jsme se věnovali menším zašpiněným částem auta. A teď přijde na řadu celá kapota. Na umytí kapoty použijte autošampon. Můžete buď obyčejný nebo s voskem. Obyčejný autošampon je vhodné, nebo spíš nutné, použít na laky, které už na sobě nějakou ochranu (vosk, keramiku) mají. Naopak pokud vaše auto žádnou speciální ochrannou vrstvu na laku nemá, doporučujeme používat autošampon s voskem

Car Shampoo

Univerzální autošampon

Univerzální přípravek je vhodný na všechny typy laků, lakovaných i nelakovaných povrchů, venkovních plastů, skel, gumových těsnění včetně kovových částí. Šetrně čistí, má příjemnou vůni a je šetrný k životnímu prostředí. 

Wash and Wax

Autošampon s voskem

Šetrný čistící přípravek k mytí a ošetření karoserie vozu. Je vhodný na všechny typy povrchů. Nečistoty nejen odstraní, ale díky obsahu vosku povrch zároveň ochrání před UV zářením a dalšími vnějšími vlivy.

Krok 4 - Umytí karosérie vozu

Po umytí auta autošamponem smyjte důkladně všechny nečistoty a zbytek čisticího přípravku proudem vody.

Krok 5 - Okna

Dobrá viditelnost je základ pro bezpečnou jízdu. Především za šera nebo za snížené viditelnosti například v dešti je dobrá viditelnost opravdu stěžejní. Především přední okno je důležité mít čisté zvenku i zevnitř, bez šmouh, prachu a otisků.

Pokud máte problém s tvrdou vodou a na okně auta Vám zůstavají kapky, tak doporučujeme okna zvenku očistit lešticí emulzí Glass Polish.

Glass Cleaner extra strong

Čištění skel

Vyčistí veškeré skleněné povrchy. Mastné otisky od dětí, prach, zaschlé kapky od deště odstraníte hladce a bez šmouh.

Glass Polish

Leštění skel

Výborně odstraňuje odolnou špínu např. stopy vody, usazeniny, soli, polétavou rez i stopy po stěračích. Vhodné pro ruční i strojové použití.

Krok 6 - Ochrana pneumatik 

Po umytí a vysušení karosérie auta je čas na pneumatiky. Pneumatiky jsou na autě jedna z nejvíc zatěžovaných věcí. Taky je musíme měnit z letních na zimní, ze zimních na letní a po čase respektive po ojetí vzorku vyměnit za nové. Děláme to kvůli bezpečnosti, dobrým vlastnostem při řízení. Jsou prostě taky důležité. Proto si pneumatiky zaslouží pozornost. Při správné péči prodloužíme jejich životnost.

Pro mytí disků kol zvolte speciální čistič disků, který odstraní zapečený prach z brzdových destiček, zbytky gumy nebo asfaltu a další nečistoty Na ochranu a prodloužení životnosti pneumatik aplikujte na gumovou část kol ochranný přípravek Tire Shine. Přípravek chrání pneumatiky vozu před UV zářením, křehnutím a vysušováním. 

Pokud chcete, aby se Vaše pneumatiky leskly použijte emulzi Wetlook Tire Shine. Emulze pneumatiky čistí i chrání a udělá lesklý vzhed, který vydrží několik týdnů do další údržby.

Wheel Cleaner High Performance

Čistič disků kol

Vysoce účinný a šetrný čistič odstraní i odolnou špínu z brzdových destiček, zbytky gumy nebo asfaltu. Účinný i bez kyselin. 

Tire Shine

Ochranný sprej na pneumatiky

Čistí, leští a chrání povrch pneumatik před UV zářením, křehnutím a vysušováním. Odpuzuje vodu.

Wetlook Tire Shine

Ochrana pneumatik s leskem

Chrání pneumatiky před UV zářením, křehnutím a vysušováním. Odpuzuje vodu a dodává pneumatikám lesk po několik týdnů.

TIP na závěr - provozní škrábance

Ať máte auto nové nebo jste si pořídili ojetý vůz, nevyhnete se "provozním" škrábancům. Jde především o škrábance od větví z keřů, kamínků ze silnice, bouchanců od dveří z přeplněných parkovišť nebo od krupobití. Jsou to povrchové škrábance na laku, ale auto už nevypadá tak krásně. A nejde jen o estetický efekt, ale narušený povrch laku také rychleji degraduje.

Na škrábance použijte jemnou abrazivní pastu Scratch Remover, která škrábance rozleští a obnoví krásu laku.

Scratch Remover

Pasta na poškrábaný lak

Pasta rozleští lehké poškrábaní na povrchu laku způsobené mytím v myčce nebo od kamínků, keřů a větví. Pasta rozleští barevnou vrstvu laku, zatáhne škrábance a vrátí povrchu původní lesk.

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu