Válcové kartáče jsou stále novým nástrojem, rychle si však získávají oblibu. Zvládají totiž práce, na které běžná brusiva nejsou vhodná.

Kartáčovací válce jsou ideálním nástrojem pro kartáčování, čištění, broušení, leštění, satinování a strukturování.
Lze je použít na kovové povrchy, dřevo, zdivo, mramor a kámen.  

V případě použití na dřevo se využívají na odstraňování starých nátěrů, oživování starého dřeva a na strukturování. Všude tam by brusivo znamenalo dlouhou a náročnou práci a docházelo by k poškozování dřeva.

Kartáče vám ulehčí práci

  • Nástroje jsou vhodné pro všechny řemeslníky, kteří pracují se dřevem - tedy truhláře, stolaře, tesaře, natěrače, restaurátory. Vhodné jsou například i pro stavební firmy provádějící rekonstrukce domů. Stejně tak mohou být s úspěchem využity pro stejné práce prováděné svépomocí.

  • Válcové kartáče SIT lze upevnit do všech běžných satinovacích brusek značek Makita, Metabo, Flex, Festool, Würth atd.

  • Lze je také za pomoci adaptéru použít do běžných vrtaček a úhlových brusek, které jsou standardní výbavou každého řemeslníka a domácí dílny. S adaptérem lze použít všechny typy válcových kartáčů, vyjma kartáčů pro stroje Makita, které jsou delší.

Vybírejte z širokého sortimentu

  • Válcové kartáče SIT jsou dodávány v několika materiálech a tloušťkách drátu z oceli, nerezi, pomosazené oceli a abrasivního nylonu.

  • Stejně tak je v nabídce několik šířek válce dle používaného stroje nebo šířky opracovávaného materiálu, a to v rozmezí 115 - 120 mm a  70 - 100 mm.

  • Správným výběrem materiálu kartáče a tloušťky drátu lze docílit hrubého až hladkého povrchu. Navíc lze volit mezi obnovením starého dřeva anebo naopak rustifikací a strukturováním nového dřeva.

Upozornění! S adaptérem lze válcové kartáče použít pouze do úhlových brusek s regulací otáček. Maximální otáčky jsou vždy na kartáčích SIT uvedeny a nesmějí být překračovány.

Do e-shopu

Výhody

  • Válcové kartáče SIT nabízejí vynikající poměr mezi kvalitou a cenou.

  • Mají zámky z obou stran válce, a lze je tedy otočit. Jejich trvanlivost je proto až dvojnásobná.

Do e-shopu

Podívejte se ukázku broušení dřeva

Kontaktujte nás!

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu