Radíme, jak auto udržet v perfektním stavu

Nejsme pouze prodejci autokosmetiky, jsme taky nadšení milovníci aut. Proto přinásíme praktické TIPy na údržbu laku, čištění, leštění karosérie, disků a světel na autě. 

Máte nové auto? Nebo spolehlivý a zajetý vůz, který už má něco najeto? V obouch případech se nevyhnete pravidelné údržbě vozu.

Údržba nového i staršího automobilu se vyplatí

V prvním případě u nového auta lak, disky i plastové části jen svítí a je především na Vás, jak dlouho to tak bude. Čím větší péči autu věnujete od začátku, tím déle bude vypadat jako nové. A u automobilů to tak opravdu je. Pokud jezdíte (a vpodstatě i když parkujete venku), tak se nevyhnete provozním škrábancům. Nemusíte zrovna bourat, ale šrámy na karosérii nasbíráte při parkování kolem keřů od větví, od kamínků odražených při jízdě anebo při mytí na myčce. Na parkovišti auto trpí i škrábanci od dveří vedle zaparkovaných aut. 

U starších vozů trpí lak i plastové kryty teplotními změnami, mrazem, nánosy soli, polétavou rzí. To vše na povrchu laku pracuje a i malé oděrky jsou jako vstupní brána pro rez. Kromě toho si někdy můžete uškodit i nadměrným dřením karosérie při odstraňování trusu, pylu nebo asfaltu. Tomu můžete předejít volbou vhodného přípravku, který správně aplikujete.

Věnovat se údržbě, čištění a hlavně ochraně lakovaných povrchů u nových i starších aut je pro motoristy stěžejní. Odolnost laku, pevnost plastů i lesk disků se na voze časem zmenšuje a proto doporučujeme věnovat údržbě karosérie čas a pozornost.

Ruční mytí a údržba exteriéru auta

Ruční mytí a údržba exteriéru auta

Pravidelné ruční čištění a odstranění hrubých i jemných nečistot z laku, kol, světlometů, stěračů se vyplácí. Zvýšíte životnost vozu i bezpečnost při řízení.


Keramika chrání lak na autě až 5 roků

Keramika chrání lak na autě až 5 roků

Keramická ochrana laku po aplikaci udělá na kapotě odolný film, který chrání před UV zářením, posypovou solí, trusem ptáků, zbytky hmyzu, korozí, škrábanci z myčky. Ochranu laku po aplikaci vydrží až 5 let.

Další

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu