Radíme, jak auto udržet v perfektním stavu

Nejsme pouze prodejci autokosmetiky, jsme taky nadšení milovníci aut. Proto přinásíme praktické tipy na údržbu laku, čištění, leštění karosérie, disků a světel na autě. 

Máte nové auto? Nebo spolehlivý a zajetý vůz, který už má něco najeto? V obou případech se nevyhnete pravidelné údržbě vozu.

Údržba nového i staršího automobilu se vyplatí

V prvním případě u nového auta lak, disky i plastové části jen svítí a je především na Vás, jak dlouho to tak bude. Čím větší péči autu věnujete od začátku, tím déle bude vypadat jako nové. Pokud jezdíte (a v podstatě i když parkujete venku), nevyhnete se provozním škrábancům. Nemusíte zrovna bourat - šrámy na karosérii nasbíráte při parkování kolem keřů od větví, od kamínků odražených při jízdě anebo při mytí na myčce. Na parkovišti auto trpí i škrábanci od dveří vedle zaparkovaných aut. 

U starších vozů zatěžují lak i plastové kryty teplotní změny, mráz, polétavá rez, nánosy soli. To vše na povrchu laku pracuje a i malé oděrky slouží jako vstupní brána pro rez. Vedle toho někdy může uškodit i nadměrné dření karosérie při odstraňování trusu, pylu nebo asfaltu. Tomuto můžete předejít volbou vhodného přípravku, který správně aplikujete.

Věnovat se údržbě, čištění a hlavně ochraně lakovaných povrchů u nových i starších aut je pro motoristy stěžejní. Odolnost laku, pevnost plastů i lesk disků se na voze časem zmenšuje, a proto doporučujeme věnovat údržbě karosérie čas a pozornost.

Ruční mytí a údržba exteriéru auta

Ruční mytí a údržba exteriéru auta

Pravidelné ruční čištění a odstranění hrubých i jemných nečistot z laku, kol, světlometů, stěračů se vyplácí. Zvýšíte životnost vozu i bezpečnost při řízení.


Keramika chrání lak na autě až 5 roků

Keramika chrání lak na autě až 5 roků

Keramická ochrana laku po aplikaci udělá na kapotě odolný film, který chrání před UV zářením, posypovou solí, trusem ptáků, zbytky hmyzu, korozí, škrábanci z myčky. Ochranu laku po aplikaci vydrží až 5 let.

Další

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu