Výroční zpráva 25 let MP.S


    25 Jahre MPS

    Společnost MP.S, náš německý dodavatel pilových plátků do přímočarých pil a bimetalových korunkových vrtáků, letos oslavila výročí 25 let od svého založení. Důvody k oslavám jsou více než oprávněné. Firma má za sebou čtvrtstoletí postupného rozvoje a rozrůstání, úspěšných investic a inovací, stabilní výroby a vztahů se zákazníky, kteří v její produkty navzdory prohlubující se globalizaci a změnám na trhu neztrácejí důvěru.

    Firma byla založena v roce 1987 panem Martinem Pottem jako osobní ambiciózní projekt. Martin Pott jí nejen propůjčil své jméno - MP.S je zkratka složená z iniciál Martin Pott Sägen (tj. pily), ale především skloubil své zkušenosti a dovednosti s energií a odhodláním. Vystavěl svůj podnik na zásadách nejvyšší kvality, neustálé inovace, lokální výroby a orientace na zákazníka. Během 25 let své historie se firma výrazně rozrostla. Postavila nové sídlo a výrobní prostory odpovídající aktuálním potřebám. I díky tomu pak převzala do vlastních rukou vývoj, testování i logistiku. Zároveň vybudovala síť distributorů a získala zákazníky doslova po celém světě. Martin Pott svou firmu po celou dobu její existence nejen aktivně reprezentuje, ale angažuje se i ve výrobě a osobně se zaručuje za kvalitu nástrojů, které dodává jejich uživatelům. 

    Martin

    Nabídka nástrojů MP.S je velmi široká. Výrobce chce poskytovat řešení pro všechny úkoly, se kterými se uživatelé při řezání musejí potýkat. V duchu svého motta „vždy o řez dále“ firma investuje do vývoje výrobních postupů a zařízení, o kterých ve stejné době konkurence jenom uvažuje. Za svá zajímavá řešení již získala nejedno ocenění. Firma se například stala prvním výrobcem pilových plátků, který k vyřezávání jejich skeletů používá patentovanou laserovou technologii. V roce 2007, u příležitosti svého 20. výročí, společnost MP.S představila svůj revoluční oboustranný plátek 3182 s proměnlivou délkou zubů. Ke svým 25. narozeninám rovněž připravila řadu výjimečných produktů, kterými posune standardy v oblasti pilových plátků přinejmenším „o řez“ kupředu. 

    laser

    zamestnanec

    freza

    MP.S naplňuje podstatu značky „made in Germany“.  80% její veškeré produkce pochází z dílen v německém Wasserlieschi, navzdory relativně vysokým nákladům a daňovému zatížení. Stejně tak firma neváhá nakupovat vysoce kvalitní ocel z evropských zdrojů – zejména z Německa, Rakouska a Švédska. Moderní stroje se pak zaslouží o přesnost a spolehlivost každé dodávky a vše završuje nepřetržitá kontrola kvality. O tom, že zvolená receptura funguje, a dokonce nestojí ani v cestě ekonomičnosti nabízeného produktu, se zákazníci mohou přesvědčit sami.

    tovarna

     

    Nezbývá, než do dalších let firmě MP.S popřát, aby pokračovala cestou úspěchu, aby i nadále do dílen uživatelů dodávala celou řadu výjimečných produktů, a  v neposlední řadě jí přejeme další spoustu vyhraných testů a soutěží.