Kotevní technika KEIL

Vysoce kvalitní fasádní panely přetvářejí bezútěšné budovy ve fascinující objekty. Architekti objevují kreativní možnosti designu. Vše stojí na tajemství v podobě neviditelného kotevního prvku a propracovaného systému upevňování zvaného technika podříznutí.

Kde se kotevní technika Keil používá?

Kotevní technika pro odvětrávané fasády Keil se uplatňuje při instalaci obkladových panelů z různých materiálů na budovy. Využívá se na komerčních, průmyslových i na soukromých budovách. Tento kotevní systém je vysoce úspěšný díky optimální kombinaci designu a skvělé funkčnosti.

V čem je systém kotevní techniky unikátní?

Kotevní technika pro odvětrávané fasády Keil se vyznačuje snadnou a rychlou montáží a kompletní nabídkou systémových komponentů. V neposlední řadě také garancí stoprocentní spolehlivosti a bezpečnosti výsledného upevnění. Výrobce kotevní techniky, německá společnost KEIL Befestigungstechnik, může nabídnout mnohaleté zkušenosti s realizací široké škály fasád, vysokou odbornost svých pracovníků a nadstandardní kvalifikaci. 

Kotevní technika pro odvětrávané fasády Keil je nositelem certifikace ETA a mnoha dalších. 

Udělejte si přehled o nabídce kotevní techniky.

Podívejte se, jak systém funguje

Systém zobrazuje nákres:

Jak vyplývá z nákesu, obkladový panel se zavěšuje na speciální kovovou nosnou konstrukci, upevněnou přímo v betonovém zdivu. Keil k tomu dodává klíčové komponenty, kterými jsou beznapěťové kotvy instalované do zadní strany obkladového fasádního panelu. Tyto kotvy jsou z pohledové strany neviditelné, takže design stavby není narušen. Což odlišuje systém keil od ostatních kotevních sytémů.

Pro vrtání otvorů dodává společnost speciální vrtáky s karbidovou nebo diamantovou špičkou dle vrtaného materiálu. Stejně tak jsou nabízeny speciální přenosné vrtačky pro vrtání s i bez chlazení.  

Realizované projetky po celém světě

Kotevní technika pro odvětrávané fasády Keil se uplatnila již na stovkách ambiciózních projektů po celém světě, a to ve všech klimatických zónách. O tom, jak je kvalitní, svědčí nejen to, jak obstála v nepřeberném množství simulačních testů. Především se ale osvědčila v reálných situacích. Ustála živelné pohromy, jako je hurikán nebo zemětřesení, prakticky bez poškození.

Ukázka realizovaných staveb s využitím kotevní techniky KEIL

Dánsko

Budova dánské televize v Kopenhagenu

Budova dánské televize

Velká Británie

Muzeum v Liverpoolu

USA

Sídlo Imola, Miami FL

Německo

Banka Nord LB, Magdeburg

Dosud nejvýznamnější projekt v ČR je ostravské Forum Nová Karolína.

Máte zájem o ventilované fasády Keil nebo potřebujte víc informací?

Kontaktujte nás!

Sledujte nás

Zavolejte nám
+420 548 531 123

nebo napište zprávu