Nový katalog Karnasch GK29

   (20.10.2016)

   Karnasch představuje vrtáky s výměnnými břitovými destičkami 

   Nový sjednocený katalog obráběcích nástrojů do ručních a CNC strojů značky Karnasch míří k zákazníkům. Katalog nese označení GK29 a přehledně na jednom místě představuje program pro obrábění kovů a kompozitních materiálů, vrtání, frézování a řezání.

   GK29 přichází s novinkou v sortimentu s vrtáky s výměnnými břitovými destičkami pro vrtání průchozích i slepých děr. Vrták s výměnnými břitovými destičkami se vyznačuje inovativní sestavitelnou konstrukcí, která z něj dělá unikátní obráběcí nástroj.  Novinka se skládá ze dvou částí: těla vrtáku a břitové destičky. Podle typu aplikace je možné volit mezi dvěma typy těl vrtáku: s rotujícím tělem, které plní funkci klasického vrtáku, nebo pevným tělem, kde rotuje obrobek.

   Vrtáky s výměnnými břitovými destičkami dosahují skvělých vlastností. Na pokrytí průměrů vrtání v rozmezí 9,5-114 mm postačuje pouze 14 těl vrtáků. Technologie vrtáku umožňuje vnitřní chlazení a dokonalý odvod vyvrtaného materiálu i z hlubokých děr. Výměnné břitové destičky jsou vyráběny z práškové oceli, tvrzených kovů nebo karbidu s tolerancí h8. Povlakování je řešeno v souladu s požadavky zákazníka a s ohledem na zamýšlené používání nástroje. Optimalizovaná řezná XR hrana navíc snižuje velikost řezného odporu. Vrtáky s výměnnými břitovými destičkami jsou dále vybaveny funkcí pro lepší odvod třísek, čímž zvyšují stabilitu vrtání. Proto nástroj dosahuje maximálního výkonu, který znatelně převyšuje vlastnosti standardních vrtáků.

   Spojení mezi upnutím a výměnnými břitovými destičkami je precizní, zajišťuje zároveň dokonalou pevnost a díky sestavitelné konstrukci snadnou výměnu destiček. Uživateli tak odpadá potřeba externího broušení vrtáků. Vrtáky s výměnnými břitovými destičkami Karnasch jdou uživateli vstříc i v oblasti zvýšení univerzálního využití nástroje. Například na upínací tělo vrtáku 4xD lze použít 150 různých břitových destiček vhodných pro rozličné druhy a tvrdosti oceli (a dále hliníku, mědi, nerez oceli, grafitu, sklolaminátu, kompozitu atd.) od průměru 18 mm až do průměru 47 mm.


   Karnasch Professional Tools:

   Neváhejte se na nás obrátit s poptávkou. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného nástroje.